GibbsCAM
GIBBSCAM

Kullanıcı dostu arayüzü ile verimliliğinizi maksimuma çıkarın.

HER TÜR CNC MAKİNESİ İÇİN KOMPLE ‘CAM’ ÇÖZÜMÜ

GibbsCAM, gelişmiş takım yollarıyla, hatasız postprocessor ile parçaları daha hızlı programlamanız ve işleme süresini kısaltmanız için size ihtiyacınız olan bütün araçları sunan bir ‘CAM’ sistemidir.

Günümüzün çok eksenli takım tezgahları görünürde sonu olmayan geniş bir yelpazeye yayılmış taretli ve iş milli kombinasyonlarını bünyesinde barındırmaktadır. İkiden fazla işmilli ve taretli olan makinelerin giderek daha yaygın hale gelmesi ile çift spindle, çift taretli konfigürasyonu oldukça yaygın hale gelmiştir. GibbsCAM MTM (Çok Görevli İşleme), çok eksenli CNC tezgahlarında (Kayar Otomat) sınırsız sayıda iş mili ve taretli tezgahı desteklemekte ve böylece çok eksenli makinelerdeki gelişmelere ayak uydurmanıza olanak sağlamaktadır. 

Kayar otomat, özellikle ultra yüksek hassasiyet gerektiren parçalar için, son derece popüler bir hale gelmektedir. Kayar otomat, diğer çok eksenli tezgahlar gibi, radikal bir evrimden geçmiştir ve mevcut en karmaşık MTM (Multi-Task-Machining) konfigürasyonlarından bazılarını yansıtmaktadır. GibbsCAM MTM modulü kayar otomatı desteklemekte ve bu karmaşık makinelerin programlanması için kullanımı kolay bir araç sunmaktadır. GibbsCAM MTM ile kayar otomatlarınızı en doğru ve verimli bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

GIBBSCAM kullanmanın avantajları nelerdir? Doğru, Esnek, Güvenli Takımyolu Yaratmak

Parça özelliklerini hassasiyetle okur, çevirir, oluşturur, değiştirir ve makinede işler. Kesme araçlarını desteklemek için birden fazla yol sağlar, bunların arasında yüksek hızlı imalat stratejileri de vardır, böylece parçalar istediğiniz gibi programlanır ve üretilirler. Araçları ve süreçleri saklar, böylece tüm parçayı yeniden programlamak zorunda kalmaksızın, bir parça ailesini hızla programlayabilir veya yeniden düzenleyerek kullanabilirsiniz.

Herhangi bir CAD Sistemi ile Kesintisiz Entegrasyon

Müşterilerinizin, tasarımcılarınızın veya mühendislerinizin kullanmayı tercih ettikleri CAD formatı ne olursa olsun, GibbsCAM o formatı doğrudan ve doğru olarak okuyacak veya açacaktır, böylece parça modellerinizi makinede işlemek için hızla değiştirebilirsiniz.

Frezeleme

2 ve 2.5 Eksenli Frezeleme, atölyeler için kullanımı kolay bir CNC programlama çözümü sunmaktadır.

3 Eksenli Frezeleme, yüzeyler ve modellerin kombinasyonu için hassas takım yolları sunar.

Çok Eksenli Frezeleme, 4 ve 5 eksenli CNC işleme merkezleri için takım yolu stratejileri sunar.

GIBBSCAM Tornalama

GibbsCAM Üretim Tornalama ile kontur eğrilerine bağlı olarak kaba, ara kaba, finiş, kanal açma, delik delme, diş çekme için tam fonksiyonellikle tam 2-eksenli tasarım işlemeyi desteklemektedir. Kalan stok analizi ile bir sonraki takımın boşta gezinmesini engelleyerek işleme zamanını kısaltır.

GibbsCAM Üretim Tornalama, tornalarınızı programlamanız için size kullanımı kolay ve güçlü bir kabiliyet sunar.

GIBBSCAM MTM/Çok Görevli İşleme

GibbsCAM MTM (Çok Amaçlı İşleme) seçeneği, hem frezelemeyi hem de tornalamayı birleştiren en karmaşık takım tezgahlarının CNC programlama gereksinimlerini karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. GibbsCAM MTM öğrenmesi kolay olan güçlü programlama araçları sunarak, programcıya en üst düzeyde esneklik ve yapılandırılabilirlik sağlanmaktadır.

İşleme süreçleri, GibbsCAM 'in hem tornalama hem de frezeleme yeteneklerine sorunsuz erişim sağlayan sezgisel kullanıcı arayüzü ile kolayca tanımlanır. Tam ilişkilendirilebilirlik, programda değişiklik yapıldığında işleme operasyonlarının otomatik olarak güncellenmesini sağlar. Fabrikada tedarik edilen son işlemciler, yardımcı program operasyonları ve senkronizasyon kodlarıyla birlikte eksiksiz çok akışlı NC kodu çıkararak makine yatırımınızı en üst düzeye çıkarır ve çalışma sürelerini azaltır.

Evrensel Kinematik Makine (UKM) Teknolojisi

GibbsCAM UKM teknolojisi, kullanıcıların herhangi bir sayıda eksen ve akışa sahip makineler için programlama, simülasyon ve işlem sonrası işlem yapmasına olanak tanır.

• Herhangi bir makinenin tüm makine bileşenlerini ve yeteneklerini doğru bir şekilde simüle edin

• Makine yeteneklerinizi en üst düzeye çıkaran eksiksiz, hatasız işlenmiş çıktı üretin 

• Gelecekteki makine çözümlerini desteklemeye hazır olan ölçeklenebilir teknoloji

Çoklu Taret ve Mil

Günümüzün çok amaçlı takım tezgahları, sonu görünmeyen çok çeşitli iş mili ve taret kombinasyonlarını içerir. İki işmilli, iki taret konfigürasyonu, ikiden fazla işmilli veya taretli makinelerde giderek yaygınlaşmaktadır. GibbsCAM MTM ile, kullanıcılar istedikleri sayıda tareti ve iş miline sahip makineleri programlayabilir.

Orta Düzey Takım Desteği

Daha doğru takım yerleştirme ile takımlama daha yönetilebilir, simülasyon daha doğru ve programlama daha kolaydır.

İstediğiniz sayıda taret ve işmiline sahip makineleri programlayın.

Sabit ve canlı takım, GibbsCAM’ın grafik arayüzü kullanılarak takım tezgahı üzerinde tanımlanır, bulunur ve yönlendirilir.

• Araç bloğu kitaplığı ile araç blokları desteği (adaptör blokları, takım tutucular için tutucular, dik açılı ve ayarlanabilir kafalar ve flaş takımları)

• Fikstür kitaplığı dahil armatürler (aynalar, punta, sabit ayaklar ve diğer iş tutucular) desteği

• Araçların kolay ve doğru yerleştirilmesi ve yönlendirilmesi yoluyla programlamayı basitleştirir.


Yardımcı Program Operasyon Desteği

GibbsCAM MTM, takım tezgahınız tarafından kullanılan tüm yardımcı program işlemlerini destekler ve gönderilen çıktıya kadar tam kontrol sağlar. Kesmeyen hareketleri tamamen kontrol etmek, yatırım getirinizi en üst düzeye çıkarmak için MTM takım tezgahınızı tam olarak kullanmanızı sağlar. 

• Alt iş mili programlama

• Çubuk besleyiciler ve parça yakalayıcılar

• Tam parça dışı taret kontrolü ve yerleştirme


Çok Amaçlı İşleme Senkronizasyon Yöneticisi

GibbsCAM Çok Amaçlı İşleme Senkronizasyon Yöneticisi, sürecinizi optimize etmeye odaklanmanıza olanak tanıyan anlaşılması kolay, sezgisel, grafiksel bir arayüz sağlar. Sync Manager, sizin için tüm temel karmaşıklıkları halleder.

• Birden çok paralel işlem akışını görüntüler

• Makine hareketlerini optimize etmek için çalışma sürelerini hesaplayın

• Kesmeyen makine hareketlerini kontrol edin

• Geçersiz işlemleri veya senkronizasyonu otomatik olarak kontrol edin


Entegre Süreç Oluşturma

GibbsCAM Çok Amaçlı İşlemenin entegre simülasyonu, ekran üzerinde aynı anda kesen birden fazla alet dahil olmak üzere programlarınızı tam olarak doğrulamanıza olanak tanır. Oyuk ve çarpışma riskini azaltır.

• Görsel oyuk kontrolü

• Kesme ve kesmeyen hareketlerin verimliliğini kontrol edin

• İş akışlarını eş zamanlı görselleştirme.

Kayar Otomat Tarzı Takım Tezgahı Programlama

İsviçre tarzı takım tezgahları, özellikle ultra yüksek hassasiyetli parçalar ve komple ışıksız işleme için son derece popüler hale geliyor. GibbsCAM MTM, İsviçre tarzı çok amaçlı takım tezgahlarını destekler ve bu karmaşık cihazları programlamak için kullanımı kolay bir araç sağlar. UKM teknolojisine ek olarak sezgisel bir senkronizasyon yöneticisi kullanan GibbsCAM, İsviçre tarzı işleme merkezlerini programlamak için güçlü ve kullanımı kolay bir çözümdür.

 


GIBBSCAM

GibbsCAM, gelişmiş takım yollarıyla, hatasız postprocessor ile parçaları daha hızlı programlamanız ve işleme süresini kısaltmanız için size ihtiyacınız olan bütün araçları sunan bir ‘CAM’ sistemidir.