KISSsoft AG
KISSsoft AG

KISSsoft ®, makine elemanlarının boyutlandırma hesaplamalarını yapan bir paket programıdır. Dişliler güç iletim sistemi içinde yer alan temel elemanlardır. KISSsoft ® dişlileri boyutlandırma ve tasarım kolaylığı sağlaması yanında, şaftlar, rulmanlar, bağlama elemanları, yaylar, hatta kayış/kasnak mekanizmalarının da hesabını yapabilir. KISSsoft ®, farklı, zor sistemler arasında dönüştürme ve tolerans hesaplamaları gibi ek modülleri ile de değişik çözümler sunmaktadır. Program ayrıca bütün popüler CAD programlarıyla da ilişkilendirilebilir.

KISSsoftⓇ KISSsoft AG'nin Tescilli Markasıdır

Danışmanlık ve Mühendislik

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler ortaya koyduğumuz, her türlü danışmanlık ve de mühendislik hizmetleri de KISSsoft ® kapsamında sizlere sunulmaktadır.

GPK

GPK, çeşitli dişli kutusu modellerini içeren bir modüldür. İçerdiği modeller;
- 5 kademeye kadar silindirik dişli içeren dişli kutuları
- 4 kademeye kadar silindirik ve konik dişli içeren dişli kutuları
- 4 kademeye kadar sonsuz dişli ve silindirik dişli içeren dişli kutuları
- 1 ve 2 iki kademe planet dişli kutuları
KISSsys tabanında boyutlandırılabilir, amaca yönelik kullanılabilir.

KISSsys ®

KISSsys, KISSsoft'ta hesabı yapılabilen (dişli, şaft, vb.) organların bir araya getirilerek komple bir dişli kutusunun, transmisyonun oluşturulup boyutlandırılabildiği bir KISSsoft ® aracıdır.

KISSsoft ®

Bağlantı Elemanları

Vidalar ve cıvatalara ek olarak, bu kategori aynı zamanda iş milleri, pres donanımları, düz kamaları, şaft bilezik bağlantılarını içerir.

Kayış/Kasnak

Kullanıcı verisine dayalı farklı bir hesaplama yöntemi kasnaklar için uygundur; kayışlar için boyutlandırma hesaplamaları DIN standartlarına dayanır.

Yaylar

Standart yaylar ve malzemelerdeki verileri içeren uygun DIN yöntemleri ve yardımcı tasarım fonksiyonları, en önemli beş tip yayın boyutlandırma hesaplamalarını yapmak için uygundur.

Şaftlar, Rulmanlar

Şaft ve rulmanların boyutlandırma hesaplamaları bütünleştirilmiştir. DIN ya da FKM standartlarına göre dayanımı denetleyebilir, mekanik gerilmeleri, kuvvetleri, güçler için eğrileri ortaya koyabilir, dişli monteli şaftların diş profil deformasyonlarını, burulma ve eğilme davranışlarına uygun devrini, burkulma yüklerini ve elastik eğrilerini hesaplayabilir, rulman sürtünmesi ve kasnaklar için, bir desteğin boyutlandırma hesaplamalarını gerçekleştirmek gibi montaj ve yüklerini ortaya koyabilir.

Dişliler

Tüm genel dişli tipleri (silindirik dişliler, konik dişli, sonsuz dişli, helisel dişli, hipoit dişli ve akış dişlisi) için boyutlandırma hesaplamaları mümkündür. Yazılım, silindirik dişliler için planet seti ve dişli çubuğunu da çalıştırır. Standartlara (ISO, DIN, AGMA, VDI, Klingerberg) uyumluluğu ile hesaplamaları gözden geçirme özelliğine ek olarak, program aynı zamanda farklı sayıda tasarım ve optimizasyon işlevini önerir


KISSsoft AG

Kisssoft, makine elemanlarının boyutlandırma boyutlandırma hesaplarını yapan paket bir programdır. Dişliler, güç iletişim sistemi içerisinde yer alan temel elemanlardır. Kisssoft dişlileri boyutlandırma ve tasarım kolaylığı sağlamasının yanında,  şaftlar, rulmanlar, bağlama elemanları,  yaylar, hatta kayış/kasnak mekanizmalarının da hesabını yapabilir.  Ayrıca zor sistemler arasında dönüştürme ve tolerans hesaplamaları gibi ek modüller ile de değişik çözümler sunulabilmektedir. 

 

KISSsoftⓇ ...